تصفیه آب صنعتی خورشیدی

کاربرد های تصفیه آب

 

تصفیه آب در تجارت لوازم آرایشی و بهداشتی

تصفیه آب در لوازم آرایشی بهداشتی

آب ماده خام و اولیه برای تولید محصولات زیبایی، زینتی، آرایشی و بهداشتی می باشد. آب موجود در منابعی مانند چاه ها، رودخانه ها و آب های زیرزمینی دارای آلودگی های زیادی همچون مواد آلی، ذرات معلق و آلاینده های شیمیایی می باشد. ناخالصی آب بر کاهش کیفیت محصولات اثر مستقیم دارد و نکته مهم این که قرار است بانوان این محصولات را بر روی پوست خود استفاده کنند پس هرگونه آلودگی موجب آسیب جدی به پوست می شود. بنابر این باید از قوی ترین سیستم های تصفیه و فیلتراسیون مجهز استفاده شود.

تصفیه آب در کشاورزی و گلخانه

آب شیرین کن گلخانه ای

بعضی از گیاهان مانند گیاهان دارویی و درمانی برای سلامت جوامع بشری مهم هستند و یک صنعت کارآمد محسوب می شود. آب مورد نیاز برای آبیاری گیاهان دارویی باید فوق خالص باشد در نتیجه تصفیه آب سهم قابل توجهی در این صنعت دارد. کیفیت مطلوب آب موجب جلوگیری از شیوع انواع بیماری و باکتری ها در محیط کشت می شود و کیفیت داروی گاهی را نیز افزایش می دهد. برای این که آب استاندارد گلخانه و گیاهان دارویی را با استفاده از آب شیرین کن تهیه کنیم ابتدا درصد خلوص آب را بالا می بریم سپس با دقت کمی مواد معدنی نیز به آن اضافه می کنیم.

گلخانه ها نیز حجم مصرف آب بالایی جهت رشد گیاهان و گل های خود دارند. میزان آب مصرفی گلخانه ها بین 8000 تا 1000 گالن در روز می باشد. بنابر این به منظور کاهش هدر رفتن آب، داشتن سیستم تصفیه پساب برای گلخانه ها ضروری می باشد. گلخانه های بسیاری در کشور از این فرآیند پیشرفته استفاده و بازیابی می کنند.

تصفیه آب در صنایع غذایی

تصفیه آب برای صنایع غذایی

آب استفاده شده برای پخت و پز و تولید مواد غذایی باید کیفیت مطلوبی داشته و قابل شرب باشد تا کیفیت طعم، بو، عطر و خاصیت مواد غذایی را کاهش ندهد. مواد معدنی در آب طعم غذا را تغییر می دهد؛ سولفات و منگنز هم طعم سبزیجات را ترش می کند. در سیستم تصفیه سازی آب در صنایع غذایی فرآیند کلرزنی جهت میکروب زدایی و آلودگی زدایی فرآیندی مهم است. دستگاهی که برای صنایع غذایی خود انتخاب می کنید باید سختی آب را بگیرد.

تصفیه آب برای بیمارستان و درمانگاه ها

تصفیه فاضلاب بیمارستان

فاضلاب بیمارستان ها و مراکز درمانی تفاوت چندانی با فاضلاب شهری ندارد. اما فاضلاب بیمارستانی دارای ترکیبات شیمیایی، مواد سمی و مخرب، میکروب و باکتری می باشد. این نوع آلودگی ها برای سلامت پرسنل، بیماران و افراد حاضر در بیمارستان خطرناک است همچنین برای محصیط زیست نیز مضر است. بنابر این سیستم تصفیه آب برای کلرزنی و فیلتراسیون این گونه مواد مضر لازم هستند. فناوری اسمز معکوس این توانایی را دارد تا فاضلاب بیمارستانی را تصفیه و پاکسازی کند.

تصفیه آب در داروسازی

نمک زدایی در داروسازی

کار کردن در صنایع داروسازی به دقت و تمرکز بالایی متکی است. مواد اولیه و ساختار دارو باید استریل، استاندارد و خالص باشند. خوشبختانه شرکت کاریزآب با مهندسین خبره و باتجربه توانسته تمامی نیاز های مشتریان را برطرف کند و دستگاه دلخواه و ایده آل صنایع را تولید کند.

آب شیرین کن در کارواش

شیرین سازی آب کارواش

شستشوی اتومبیل ها در پارکینگ آپارتمان و خیابان ها به دلیل مصرف بی رویه، آلودگی خیابان ها و کمبود ذخایر آبی حرکتی غیر اجتماعی در بین مردم تلقی می شود. شستشوی ماشین در خارج از محیط کارواش خیلی بیشتر از کارواش آب مصرف می کند. همچنین شستشوی خودرو کنار رودخانه ها آلودگی هایی را به رودخانه اضافه می کند. فاضلاب ناشی از شستشوی ماشین شامل قطران، مواد معلق، فلزات سنگین و میکرو ارگانیزم‌ می باشد که آب های زیرزمینی را آلوده می کند. سیستم اسمز معکوس آبی خالص برای شسشوی بهتر و بهینه اتومبیل شما تولید می می کند. با فناوری اسمز معکوس برای همیشه با لکه ها و رسوبات سفید روی سطح خودروی خود خداحافظی کنید.

آب شیرین کن برای شرب

تصفیه آب آشامیدنی

میانگین آب مورد نیاز یک انسان بالغ حدود 8 لیوان آب یا همان 2 لیتر در روز می باشد. اما تامین این همه آب مورد نیاز امکان پذیر نیست زیرا فقط 3 درصد ذخایر آب دنیا، آب شیرین هستند و دستگاه آب شیرین کن راه حل مناسبی برای تامین نیاز های روزمره خانگی و آب شرب می باشد.

آب شیرین کن در پالایشگاه و پتروشیمی

آب شیرین کن کارخانجات پتروشیمی

تجارت ملی نفت و گاز و صنایع پتروشیمی یکی از مهمترین تجارت ها در امر صادرات است و همیشه اهمیت خاص خود را دارد. کارخانجات پالایشگاه ها معمولا در مجاورت دریا قرار دارند. صنایع نفت و گاز هم برای چرخه خود نیاز به آب تصفیه شده دارند چه برای شرب چه برای مصارف صنعتی به همین دلیل در بسیاری از پالایشگاه های کشور که در مجاورت دریا هستند سیستم های تصفیه آب دریا با فناوری اسمز معکوس نصب گردیده است تا شوری آب دریا را جداسازی و آن را برای مصارف صنعتی آماده کند. کاملا به صرفه و فوری. با توجه به این که فاضلاب میدان های نفت و گاز حاوی ترکیبات شیمیایی و آلی بوده و برای محیط زیست مخرب است باید از ورود این گونه آب ها به محیط زیست بخصوص خاک ها جلوگیری شود. درنتیجه با تصفیه و استفاده مجدد از پساب حاصل شده می توان فرآیند ذخیره کردن آب و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی را را به خوبی مدیریت کرد. کشور های نفت خیزی که به به ذخایر آب شیرین دسترسی کمتری دارند و از طرفی دارای منابع غنی نفت هستند مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عمان، کویت، بحرین و قطر از سیستم های تصفیه آب مقرون به صرفه استفاده می کنند. تا اینجای کار دستگاه آب شیرین کن دو مشکل اساسی را حل کرد یعنی آلودگی محیط زیست و کمبود منابع آب.

آب شیرین کن جهت پرورش شیلات

تصفیه آب برای شیلات

حدود 45% از موجودات آبزی در کره زمین توسط انسان مصرف می شوند. میگو و ماهی ها مهمترین مواد غذایی دریایی می باشند. موجودات آبزی برای نفس کشیدن و ادامه بقا به آب نیاز دارند حتی بیشتر از انسان زیرا محیط زندگی آن ها داخل آب است !  با این اوصاف آب سالم در سلامت موجودات آبزی، ماهی ها وشیلات نقش مهمی دارد.

تصفیه آب برای مرغداری و دامداری ها

شیرین سازی آب مرغداری

مه ما جمله معروف” آب مایه حیات است ” را شنیدیم و مفهوم آن را بخوبی درک کرده ایم. آب نقش حیاتی در بقای انسان و موجودات زنده روی زمین دارد. آب با کیفیت برای سلامتی، رشد، تولید مثل و زنده بودن حیوانات اهمیت ویژه ای دارد. میزان آب مصرفی در دامداری و مرغداری ها متفاوت است و به عواملی مانند دمای محیط، سن و چربی جاندار بستگی دارد.

تصفیه آب برای آکواریوم

تصفیه آب آکواریوم

بعد از هنر عکاسی ، پرورش ماهی محبوب ترین سرگرمی و تجارت در دنیا تلقی می شود. مسلما این تجارت زیبا و دلچسب نیازمند آبی استاندارد برای چرخیدن چرخه تجارت آکواریومی می باشد! 

آب شیرین کن برای فوریت های اضطراری

کمبود آب در شرایط بحرانی

تامین آب شرب و آشامیدنی در شرایط بحرانی مانند جنگ، سیل، زلزله، سونامی، آتشفشان و … یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین و مدیریت بحران کشور ها می باشد. در سال های اخیر آب شرایط اضراری را در مخازن بزرگ ذخیره می کردند. اما دسترسی محدود به آب مشکل اساسی این روش بود. امروزه اما با استفاده از خط لوله پیشرفته، آب شیرین مستقیما از دستگاه های تصفیه به مخازن انتقال می یابد.

تصفیه آب مراکز مراکز تفریحی مانند استخر و پارک آبی

تصفیه سازی آب استخر

وقتی که در آب استخر شنا می کنیم ناخواسته آلودگی هایی را به آب انتقال می دهیم. آلودگی های متعددی شامل ویروس ها، قارچ ها، ترشحات دهان و بینی، شوره سر، آمونیاک و … می باشند. امروزه نقش سیستم های شیرین سازی و تصفیه آب حتی در اوقات تفریح ما نیز کم رنگ نیست. آب سالم تر یعنی زندگی بهتر . سبک زندگی و سطح بهداشت و سلامت افراد جامعه معیاری مهم در کیفیت زندگی آنان می باشد.

امروزه فناوری پیشرفته برای تصفیه آب استخر در نظر گرفته شده است تا تمیز ترین آب را تحویل دهد.

یکی از معدود روش های شیرین سازی آب استخر ها استفاده از متد سابق کلرزنی می باشد. کلرزنی با ضد عفونی کردن و استفاده از مواد شیمیایی تمامی باکتری ها و آلاینده های عفونی را از بین می برد. هیپوکلریت اسید به‌عنوان یک ماده گندزدا می باشد که در کلرزنی برای ضدعفونی کردن مواد آلوده استفاده می شود.

ارسال نظر