دستگاه آب شیرین کن

باور های غلط راجب آب شیرین کن ها

 

استفاده نمودن از دستگاه های تصفیه آب صنعتی به ارتقای محصولات تولید شده و افزایش کیفیت آب کمک زیادی کرده و از این رو در اکثر کشور های جهان با استقبال گرمی مواجه شده است. در سال های اخیر نیز صاحبان صنایع در ایران با طرز کار این نوع فرآیند تصفیه آب آشنا شده و اقدام به نصب تجهیزات آب شیرین کن در کارخانه جات و اماکن صنعتی خود کرده اند. با وجود این که این سیستم مدت هاست میان مردم فراگیر شده اما هنوز برخی از افراد با کارکرد این دستگاه ها آشنایی کامل ندارند و اطلاعات نادرستی در خصوص آب شیرین کن ها رد و بدل می شود. یکی از مهمترین دلایل این نا آگاهی ها از روی باور های غلط سایر مردم و اذهان عمومی باشد که اطلاعات نادرست را رد و بدل می کنند.

شهر

در این مقاله به برسی 4 باور غلط درباره آب شیرین کن ها می پردازیم

باور غلط شماره 1: آب لوله کشی سالم بوده و نیازی به تصفیه مجدد ندارد

لوله کشی

هیچ احدی قصد ندارد تا تلاش ها و زحمات پرسنل و متخصصین اداره های آب را نادیده بگیرد اما باید این حقیقت را باور کنید که فرآیند تصفیه سازی آب بخصوص برای صنایع به ماشین آلات و تکنولوژی های پیشرفته مانند اسمز معکوس نیاز دارد که این کار برای دولت ها هزینه های زمانی و مالی سنگینی در پی خواهد داشت. این موضوع تنها مختص ایران نیست بلکه در تمامی نقاط جهان آب شهری به طور کامل پاکسازی و تصفیه نمی شود. البته سازمان های آب توجیه مناسبی برای این کار دارد. از آنجایی که حجم انبوهی از آب به مصارف غیر آشامیدنی مانند آبیاری گلدان ها وباغچه ها، شستشوی ظروف و البسه، نظافت خانه و آپارتمان، شستشوی خودرو در کاوراش ها، استحمام و سرویس بهداشتی اختصاص دارد، مسئولین تن به انجام چنین کاری نمی دهند. چون به هیچ عنوان منطقی نیست که هزینه های زیادی خرج کنند تا حجم بالایی از آب را از دست بدهند. بنابر این باید خودتان دست به کار شوید و یک دستگاه آب شیرن کن سفارش دهید. کارشناسان معتقدند آب شیرین کن همان حلقه گمشده ایست که می توان از آن برای تولید آب استاندارد و گوارا جهت مصارف صنعتی و کشاورزی استفاده کرد. دستگاه های آب شیرین کن قادر هستند تا تمامی املاح موجود در آب را تصفیه کنند. مسلما آبی که از فیلتر خارج می شود تفاوت زیادی با آب ناخالص دارد و کیفیت بهتری هم دارد. در نتیجه باید خودتان دست به کار شوید و آب شیرین کن سفارش دهید.

سفارش دستگاه آب شیرین کن

باور غلط شماره 2: حذف سختی و سنگینی آب، بدن را دچار کمبود مواد معدنی می کند

این بسیار بسیار باور نادرستی می باشد باید بدانید که بدن انسان املاح معدنی را جذب می کند و در عین حال آن املاح ها مضر نیز هستند همچنین ساختار بدن طوری است که می تواند برخی از این سموم را دفع کند بجز سدیم که در نمک موجود است قادر به دفع کامل آن نمی باشد. کربنات کلسیم یکی دیگر از این رسوب و جرم هایی است که در کتری های خانگی به وفور یافت می شود. کربنات کلسیم در آب شهری موجود است بنابر این املاح موجود در آب به هیچ عنوان مفید نیستند و گاهی اوقات موجب درد های مفصلی، سردرد و حتی سنگ کلیه نیز می شوند. هرچقدر که آب ناخالصی بالایی داشته باشد، طعم و بوی بدی به آب می دهد. بدن انسان نیاز به مواد آلی دارد که غذاها، سبزیجات، میوه ها همگی این مواد را دارند و برای بدن مضر نیستند

باور غلط شماره 3: فیلتر بیشتر، آب با کیفیت تر

عواملی که کیفیت و سطح برتری آب را تضمین می کنند نوع فیلتر و فناوری به کار گرفته شده در دستگاه آب شیرین کن می باشد نه تعداد فیلتر ها اگر می خواهید از کیفیت دستگاهی که خریداری می کنید مطمئن شوید بهتر است از کارشناسان و متخصصان درباره ی ساختار این دستگاه ها سوال کنید و راجب ان ها تحقیق کنید نه این که تعداد فیلتر های آن را بشمارید

باور غلط شماره 4: جوشاندن، راه حل مناسبی برای تصفیه

خیلی از اشخاص معتقدند که با جوشاندن آب مشکل را حل می کنند و دیگر هیچ ناخالصی وجود ندارد در حالی که فرآیند جوشاندن زمانی اتفاق می افتد که آب آلوده به میکروب و باکتری های بیولوژیکی باشد برای مثال آب رودخانه و برکه ها که حاوی انگل هستند. اما در غیر این صورت ضرورتی ندارد که با جوشاندن آب را تصفیه کنیم. جوشش نیترات، ذرات ریز میکرونی، سختی و املاح را از آب جدا نمی کنند و صاحبان صنایع نباید انتظار آب مطلوب را داشته باشند.

حتی به منظور تصفیه آب خانگی نیز جوشاندن کمکی نمی کند زیرا متخصصین سازمان آب، آب شهری را کلرزنی و ضد عفونی می کنند بنابر این نگرانی بابت آلودگی میکروبی وجود ندارد.

از شما خواننده عزیز مچکریم که مقاله سایت مارو به دقت خواندید پیشنهاد می شود مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید تا به دانش و آگاهی خود بیفزاید.

آب دریا

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته شده است.