نوشیدن آب شرب

تصفیه آب خانگی

 

آب شهری به علت هزینه بالای دستگاه های تصفیه آب و فرآیند زمان بر، مورد استقبال و تصفیه مسئولین قرار نمی گیرد. از جهتی آب لوله کشی شهری دارای رسوبات زیادی بوده که آب این رسوبات را با خود حل کرده و داخل جریان شیر آب خانگی می کند! استفاده کردن از آب خام برای پخت و پز غذا چندان خوشایند نیست و مسلما با آب استاندارد غذای بهتری نیز به دست می آید. بنابر این تنها مصرف خانگی آب برای شرب نبوده و به مصارف دیگر نیز اختصاص دارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد معتقدند که داشتن یک دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند مشکلات آن ها را حل کند و نسبت به خرید آب معدنی نیز مقرون به صرفه تر می باشد. دستگاه تصفیه آب با فیلتراسیون فوق پیشرفته و قدرتمند این توانایی را دارا که تمامی آلاینده ها وناخالصی را از آب شهری تصفیه کند، آلودگی زدایی و آب را خانگی کند.

تصفیه آب شهری

فیلتر های تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله اول(پلی پروپلین)

فیلتر مرحله اول که از جنس پلی پروپلین ساخته شده برای از بین بردن گل و لای، شن و ماسه، جامدات، ذرات و ناخالصی های بزرگ به کار گرفته می شود. زمان نصب رنگ این فیلتر سفید بوده وقتی که این رنگ زرد می شود به این معناست که زمان تعویض این فیلتر فرا رسیده است.

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله دوم(UDF)

نام دیگر این فیلتر، فیلتر تصفیه آب کربن فعال نیز می باشد. این فیلتر منافذ بسیار ریزی دارد که اجازه عبور به ذرات را ندهد. همچنین اگر با میکروسکوپ منافذ آن را مشاهده کنید پستی و بلندی های متعددی در دیواره های آن پیدا می کنید.

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله سوم (کربن بلاک)

 این فیلتر تصفیه آب مشابه مرحله قبلی اما کمی ظریف تر و دقیق تر کار می کند. برخی آلاینده ها و ناخالصی های شیمیایی که نباید وارد فیلتر ممبران شود را بلوکه می کند و به آب طعم و بوی تازه ای می بخشد.

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله چهارم (ممبران یا همان اسمز معکوس)

فیلتر ممبران یا همان ممبرین از غشاهای نیمه تراوا نفوذناپذیر تشکیل شده که اجازه ورود ریز ترین ذرات را هم به داخل آب نمی دهد. این فیلتر آب ناخالص را توسط فشار از سمتی دیگر خارج می کند و آب خالص را روانه مراحل بعدی تصفیه می کند. فیلتر ممران آنقدر تکنولوژی منحصر به فرد و پیشرفته ای است که امروزه از آن در تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب دریا، تصفیه آب کشاورزی و تصفیه پساب استفاده می کنند. فیلتر ممبران تمامی ناخالصی های موجود در آب را تا 98 درصد تصفیه می کند. در فناوری اسمز معکوس نیز از فیلتر های قوی ممبرین استفاده می گردد.

جالب است بدانید که مقدار دمای مجاز آب برای ورد به فیلتر ممبران معادل 25 درجه سانتی گراد  می باشد. این قاعده به دلیل این که وقتی دما بالاتر برود منافذ ممبران بازتر شده و ذرات را عبور می دهد مثتثنی می باشد. پس هنگام کار با فیلتر ممبران نهایت دقت خود را خرج دهید.

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله پنجم (پست کربن)

این فیلتر دارای ریزدانه های کربن فعال می باشد که به جهت پاکسازی آلاینده های موجود{در صورت ازتصفیه نشدن در مراحل قبلی} استفاده می شود. فیلتر پست کربن طعم خوبی به آب می دهد و برای شرب استاندارد می کند.

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله ششم(فیلتر مینال یا فلیتر مواد معدنی )

در این مرحله مواد معدنی که مورد نیاز بدن نیست از آب حذف می گردد. در برخی از دستگاه های تصفیه به روش اسمز معکوس مواد معدنی مورد نیاز را دوباره پس از تصفیه به آب اضافه می کنند. مثلا برای صنایع کشاورزی که گیاهان جهت  رشد به مواد معدنی احتیاج دارند کلسیم و منیزیم اضافه می کنند.

بیشتر بخوانید: تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب کشاورزی

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله هفتم (ORP)

در این فیلتر آب به حد مجاز قلیایی یا پی اچ (PH) ان به صورت کاملا هوشمندانه کاهش می یابد تا استاندارد شود.

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله هشتم (اشعه فرابنفش یا UV)

در این مرحله با استفاده از اشعه فرابنفش آلاینده های آلوده مانند باکتری، ویروس ها ، قارچ ها، بیماری ها، سلول های بیولوژیکی به طور کامل از بین می روند به زبان ساده آب کاملا پاکسازی و استریل می شود.

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

 • نوشیدن آب سالم
 • لذیذ شدن و خوش طعم شدن غذاها
 • حذف ناخالصی آب شهری
 • جداسازی آلودگی و میکروب های بیولوژیکی
 • عدم ماندگاری لکه آب روی ظروف هنگام شستشو
 • عدم ماندگاری لکه آب بروی البسه در هنگام اتو
 • حذف سختی آب
 • پاکسازی املاح معدنی
 • از بین بردن تمامی مواد شیمیایی مضر مانند رادیوم
 • نابودی ویروس ها و قارچ ها
 • تصفیه آب خانگی برای مصارف نوشیدنی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی انواع مختلفی دارند و قیمت تصفیه آب خانگی با توجه به جنس متریال، کیفیت قطعات، فیلتر قوی، فرآیند تصفیه آب خانگی و شرکت ارائه دهنده آن متفاوت است. برای مثال تصفیه کننده های ایرانی بسیار ارزان تر از بقیه برند ها هستند اما برند هایی که از امارات و تایوان عرضه می شوند کیفیت بالاتری دارند. اگر به دنبال یک دستگاه خوب و استاندارد هستید پیشنهاد می شود اسمز معکوس خریداری کنید که بازدهی بالا و قیمت مناسب تری دارد. برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و اطلاع از قیمت ها همچنین مشاوره با شماره 09121068506 و یا 88261284 تماس بگیرید.

www.karizwater.com

ارسال نظر