تصفیه آب کشاورزی به روش اسمز معکوس

 

چرا آب شیرین کن؟

تصفیه آب کشاورزی

رشد مداوم جمعیت ، فرسایش خاک ، کمبود و مصرف بیش از حد آب شیرین مهمترین دلایل توسعه مداوم و نوآوری فن آوری های جدید مانند سیستم تصفیه آب کشاورزی برای تأمین آب در مقادیر زیاد و کیفیت خوب است . کمبود آب هنگامی وجود دارد که تقاضا بیش از عرضه آب شیرین در یک منطقه معین باشد . سه ویژگی اصلی که کمبود آب را توصیف می کنند عبارتند از:

  • کمبود فیزیکی آب موجود برای تأمین تقاضا.
  • سطح توسعه زیرساخت هایی که ذخیره ، توزیع و دسترسی را کنترل می کنند
  • ظرفیت نهادی برای ارائه خدمات مورد نیاز آب

فناوری اسمز معکوس در صنعت تصفیه آب

در عربستان  کمبود مزمن آب وجود دارد که در آن میزان بارندگی به ویژه از تبخیر و تعرق احتمالی کمتر است. با توجه به اینکه 97٪ از آبهای موجود در کره زمین دارای سطح شوری بیش از 35 گرم در لیتر است ، روند نمک زدایی در کوتاه مدت گزینه ای مناسب است که در گذشته اخیر رشد چشمگیری داشته است . در آغاز توسعه مدرن نمک زدایی ، قبل از دهه 1970 ، روش های آب شیرین کنی شامل فرایندهای حرارتی بوده و عملکرد آنها به گونه ای بود که آنها مایع را تبخیر کرده و میعانات را جمع می کردند. فرآیندهای حرارتی شناخته شده شامل فشرده سازی بخار حرارتی (TVC) ، فلاش چند مرحله ای (MSF) و تقطیر چند منظوره . اما ، از آنجا که فرآیندهای تبخیر برای عملکرد آنها به مقادیر زیادی انرژی نیاز دارند ، استفاده از غشاهای نیمه نفوذ پذیر از طریق اسمز معکوس (RO) به اصلی ترین فناوری مورد استفاده تبدیل شده است و 65 درصد از ظرفیت نصب شده گیاهان نمک زدایی را به خود اختصاص می دهد. این ظرفیت نصب شده RO با سرعت 4 میلیون متر مکعب در روز در هر سال رشد می کند. استفاده از آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس برای تولید آب تمیز و همچنین آب صنعتی و کشاورزی محبوبیت خاصی را در بین بخش هایی که به این منبع نیاز دارند ، به دست آورد [1]. بخش کشاورزی مهمترین مصرف کننده منابع آب است ، بنابراین فناوری تصفیه آب کشاورزی RO برای آبیاری محصولات زراعی با موفقیت در چندین کشور ، عمدتاً در مناطق خشک مانند اسرائیل و اسپانیا ، اجرا شده است ، جایی که در حال حاضر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس کشاورزی بیشتری برای استفاده از کشاورزی فراهم شده است. نسبت به مصارف خانگی . به همین ترتیب ، چندین کشور مانند چین ، شیلی و استرالیا در مورد تکنیک ها و فن آوری های مختلف تصفیه آب کشاورزی با تمرکز بر روی محصولات کشاورزی مشاوره تخصصی ارائه می دهند ، و فرآیند تصفیه آب RO را بیشترین استفاده را برای مقابله با کمبود آب در آن بخش انجام می دهد.

تصفیه آب کشاورزی اسمز معکوس

بنابراین ، فن آوری های نمک زدایی امکان استفاده بهینه از منابع هیدرولوژیکی ، هم از آب (فرآورده نفوذ پذیر) و هم آب (آب نمک) را فراهم می کند. خصوصیات آب آبیاری به طور مستقیم با کیفیت محصولات زراعی برداشت شده مرتبط است ، زیرا شوری زیاد برای بیشتر محصولات زراعی تعیین شده برای تولید مواد غذایی غیر قابل تحمل است. بخش کشاورزی از تامین حجم بالاتر آب با کیفیت بهتر بهره می برد . با این حال ، در حال حاضر حجم آب نمک زدایی جهانی تنها 1 درصد از تأمین کننده منابع جهان را تشکیل می دهد. از این مقدار ، فقط 2٪ از آب تصفیه شده برای اهداف کشاورزی استفاده می شود. قیمت آب شیرین کن کشاورزی اسمز معکوس بر اساس کیفیت قطعات و فرآیند پیشرفته شیرین سازی یا نمک زدایی آب کشاورزی انجام محاسبه می شود. ایالت سونورا ، واقع در شمال غربی مکزیک ، رتبه دوم محصولات آبیاری در این کشور را دارد. در حدود 95٪ ایالت نیمه خشک محسوب می شود و با داشتن دمای هوا و بارندگی کم در سال مشخص می شود. این شرایط ، همراه با بهره برداری بیش از حد و عدم شارژ مجدد در سفره های آب ، به کاهش سطح آب موجود منجر شده است ، به ویژه برای کشاورزی. چندین منطقه در ایالت های آمریکا دارای شوری زیاد در آب چاه هستند ، از 2000 تا 9000 میلی گرم در لیتر از کل مواد جامد محلول (TDS) ، که به اثرات نفوذ آب شور نسبت داده می شود ، باعث شور شدن خاک و کاهش بازده محصولات زراعی و غلات می شود. بیشتر بخوانید: TDS , اسمز معکوس

تصفیه آب کشاورزی کاریز زرآب

در این زمینه ، هدف از این مطالعه ، ارزیابی عملکرد دو محصول معمولی (سورگوم و توماتیلو) در زیر آبیاری شفاف ، با مقایسه عملکرد آنها با استفاده از آب با سطح شوری مختلف است تا بتوان اثر شیرین را تعیین کرد. آب شیرین کن کشاورزی دارای سیستم پیش تصفیه فیزیکی است که از یک فیلتر چندرسانه ای و 6 فیلتر کارتریج تشکیل شده است. فیلتر چندرسانه ای (90 × 63 63) ظرفیت 100 ft3 دارد و از آنتراسیت ، توربیدکس ، زئولیت و شن تشکیل شده است. این فیلتر ذرات معلق را تا قطر 50 میکرومتر از بین می برد. پس از آن ، فیلترهای کارتریج ذرات به اندازه 5 میکرومتر را از بین می برند.

آب باکیفیت

کیفیت خوب آب یکی از مهمترین عوامل در رشد کیفیت محصولات گلخانه ای است ، اما اغلب آن را به صورت مناسب انجام می شود ، و اغلب تصور می شود که تمام آب برای گیاهان سازگار است. عوامل زیادی وجود دارد که کیفیت آب را تعیین می کند. از مهمترین آنها نمکهای محلول ، قلیائیت و نسبت جذب سدیم است. اما چندین فاکتور دیگر نیز باید مورد توجه قرار گیرد ، از جمله اینکه نمکی در آب سخت مانند کلسیم و منیزیم ، فلزات سنگین یا یونهای سمی فرد وجود دارد. برای تعیین این مسئله ، آب باید در آزمایشگاهی که مجهز به آزمایش آب برای اهداف آبیاری است ، آزمایش شود.

آب با کیفیت

آب با کیفیت ضعیف می تواند مسئول رشد آهسته ، کیفیت نامناسب زیبایی گیاهان زراعی باشد و در برخی موارد می تواند منجر به مرگ تدریجی گیاهان شود. نمکهای با محلول بالا می توانند مستقیماً به ریشه ها آسیب وارد کنند و باعث تداخل در جذب آب و جذب مواد مغذی شوند. نمک ها می توانند در حاشیه برگهای گیاه جمع شوند و باعث سوزش لبه ها می شوند. آب با قلیایی بالا می تواند بر pH محیط رشد تأثیر منفی بگذارد ، با جذب مواد مغذی و ایجاد کمبودهای مغذی باعث سلامتی گیاهان شود.

از اینکه این مقاله را با حوصله فراوان مطالعه کردید سپاسگزارم. پیشنهاد می کنم مقالات مفید آب شیرین کن دریایی و آب شیرین کن کشاورزی را نیز بخوانید.

ارسال نظر