چرا باید آب را تصفیه کنیم؟

 

چرا آب را تصفیه کنیم؟ آیا تصفیه آب می تواند مشکلات شمارا کاهش دهد؟ آیا خرید یک دستگاه تصفیه آب به صرفه تر است یا خرید آب معدنی ؟ تمامی این ها سوالاتی می باشند که در بین مردم مطرح اند اما آیا تابحال از نگاه علمی این قضیه را برسی کرده اید؟ با ما همراه باشید تا آلاینده های آب شهری را بر اساس تحقیقات علمی نقد و برسی کنیم.

منابع آب محلی برای کاهش حضور آلاینده ها مانند باکتری ها ، سرب ، جیوه و آلاینده ها درمان می شوند. با این حال ، این آلاینده ها گاهی اوقات می توانند از طریق حوادث یا با دفع نادرست مواد خاص وارد آب شوند. برای اطمینان از اینکه از این موارد به خوبی محافظت می کنید ، تصفیه آب درجهان یک ضرورت است. فرآیند تصفیه به از بین بردن آلاینده هایی که ممکن است وارد آب آشامیدنی شما شوند کمک می کند. در اینجا چند دلیل مهم در مورد دلیل نیاز به تصفیه آب آورده شده است.

حتما بخوانید: کاربرد آب شیرین کن ، تصفیه آب پالایشگاه

کاهش ابتلا به سرطان

مواد شیمیایی و سایر مواد سمی می توانند مسیر خود را به سمت منابع آب قرار دهند و این خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش می دهد. از بین بردن این موارد از طریق تصفیه آب ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان ناشی از مواجهه با این مواد کمک کند.

بهبود طعم آب

برخی از آلاینده ها بیش از خطر سلامتی هستند. آنها همچنین می توانند روی طعم آب آشامیدنی تأثیر بگذارند ، مانند دادن طعم فلزی یا مزه ناخوشایند دیگر. تصفیه آب به خلاص شدن از شر این آلاینده ها کمک می کند ، که می تواند بدون نیاز به جوش آوردن آن ، طعم آب آشامیدنی را بهبود بخشد. بیشتر بخوانید: تصفیه آب صنعتی

کاهش سطح کلر

کلر موجود در آب آشامیدنی می تواند طیف گسترده ای از مشکلات جدی بهداشتی را ایجاد کند. این موارد شامل موارد زیر است:

  • خطر ناشی از سرطان
  • مشکلات قلبی عروقی
  • آسم
  • نقائص هنگام تولد

استفاده از سیستم های اسمز معکوس برای تصفیه آب به خلاص شدن از کلر موجود در آب آشامیدنی کمک می کند و این باعث کاهش خطر ابتلا به این مشکلات بهداشتی می شود. این کمک می کند تا شما و خانواده تان از بیماری ها در امان بمانید و می تواند کیفیت کلی زندگی شما را بهبود بخشد.

سهولت کار

جوشاندن آب قبل از استفاده از آن ، به از بین بردن آلاینده ها کمک می کند ، اما این نیز یک فرایند وقت گیر است ، به خصوص هنگامی که به مقادیر بیشتری آب نیاز دارید. دستگاه های تصفیه آب یک روش مناسب برای خلاص شدن از آلاینده ها و در ضمن صرفه جویی در وقت را ارائه می دهند.

آلودگی و آلاینده در آب لوله کشی

اگر در خانه مسن تر زندگی می کنید ، لوله ها و سیستم لوله کشی شما می توانند مس و سایر آلاینده ها را در تامین آب شما معرفی کنند. با وجود اینکه آب محلی شما تصفیه می شود ، این آلودگی ها می توانند وارد خانه شما شوند زیرا آب از طریق لوله های قدیمی و فرسوده جریان می یابد. تصفیه آب شما به نگه داشتن این مواد از آب آشامیدنی شما کمک می کند.

حذف باکتری ها

E. coli و سایر باکتریها می توانند هنگامی که در آب آشامیدنی خود در معرض آنها هستید ، بیماریهای جدی ایجاد کنند. در حالی که برخی از این باکتری ها ممکن است باعث علائم خفیفی مانند حالت تهوع شوند ، برخی دیگر می توانند تهدید کننده زندگی باشند ، به خصوص در کودکان ، بزرگسالان مسن و کسانی که دارای شرایطی هستند که ایمنی آنها را کاهش می دهد. یک سیستم تصفیه آب اسمز معکوس کمک می کند تا آب آشامیدنی شما عاری از این انواع باکتری های خطرناک باشد.

صرفه جویی در هزینه

خرید آب بطری آب خانگی شما را تأمین می کند که فاقد آلاینده باشد ، اما هزینه خرید این بطری ها با گذشت زمان می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. سرمایه گذاری در سیستم تصفیه آب کاریزواتر منجر به هزینه کمتری برای صرفه جویی در مصرف آب می شود. این می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شود.

ردپای کربن!

استفاده از سیستم تصفیه آب می تواند ردپای کربن شما را کاهش داده و به محافظت از محیط زیست کمک کند. داشتن آب خالص در منزل در هر زمان به معنای آن است که شما مجبور نیستید از بطری های پلاستیکی آب استفاده کنید ، که به محض نشستن در محل های دفع زباله به محیط زیست آسیب می رساند. شما همچنین می توانید با کاهش نیاز به آب بطری که از طریق انتشار گازهای کربن به آسیب های محیطی کمک می کند ، از آنجا که از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود ، کمک می کنید. با خرید دستگاه تصفیه آب صرفه جویی کنید!

غذاهای لذیذ و سالم تر

سیستم های تصفیه آب کارهای بیشتری را برای شما انجام می دهند تا فقط آب آشامیدنی را در اختیار شما قرار دهند که آلودگی ندارد. همچنین به شما آب ثابت تصفیه شده می دهد که می تواند برای مقاصد دیگر از جمله شستشوی سبزیجات و سایر محصولات ، آماده کردن غذا و دم کردن قهوه یا چای استفاده شود. این می تواند به غذاها و نوشیدنی های شما کمک کند تا طعم تازه تری داشته باشند و آرامش خاطر را برای شما فراهم آورند که آنچه می خورید و می نوشید ، عاری از آلودگی های بالقوه مضر است.

حیوانات و گیاهان سالم تر

نتیجه گیری:

تصفیه آب فقط به نفع شما نیست. همچنین از مزایای حیوانات خانگی و گیاهان شماست. استفاده از آب تصفیه شده هنگام پر کردن کاسه های آب حیوانات خانگی به کاهش خطر قرار گرفتن در معرض آلاینده هایی که می توانند بر سلامتی آنها تأثیر بگذارد ، کمک می کند. آب دادن به گیاهان با منابع تصفیه شده آب همچنین به کاهش خطر صدمه دیدن برخی از مواد که می توانند وارد منابع آب شما شوند ، کمک می کند.
همانطور که مشاهده می کنید ، تصفیه آب گامی اساسی در جهت زندگی سالم تر و سالم تر است. اگر درمورد آبرسانی منزل خود سؤالی دارید یا اینکه چرا به تصفیه آب نیاز دارید ، لطفا دریغ نکنید که با تیم خبره ما تماس بگیرند. می توانید به ما برسید. کارشناسان فروش شرکت کاریزواتر، دستگاه های تصفیه آب شهر های تهران، کرج، قم، اراک، تبریز، مشهد، ارومیه، مازندران و همچنین تصفیه آب خلیج فارس را نیز پوشش می دهند.

ارسال نظر