سختی آب چیست؟

 

منظور از Hard Water یا همان سختی آب پدیده ای است که در اثر تداخل با موادی مانند کلسیم، منیزیم، منگنز و آلومینیوم رخ می دهد و موجب ناخالصی آب می شود. زیاد بودن سختی آب مشکلات زیادی را در صنایعی که راندمانشان با آب است ایجاد می کند. همچنین برای شرب بسیار مضر بوده. گاهی اوقات وقتی بارش باران رخ می دهد جریان آب باران روی زمین از کنار سنگ ها و خاک ها عبور می کند و این عمل هم باعث سخت شدن آب می شود. بدن انسان به هیچ ماده معدنی نیاز ندارد و تنها ان ها را دفع می کند برخلاف نامی که بر روی آب معدنی گذاشتند ولی این اصطلاح از نگاه علمی کاملا غلط می باشد. یکی از دلایل سخت شدن آب خانگی، عبور آب از لوله های شهری رسوب دار است. این رسوب ها شامل مواد معدنی مانند کربنات کلسیم، هیدروکسید منیزیم و سولفات می باشد. هزینه های بالای تصفیه آب شهری و زمان بر بودن این فرآیند ها باعث شده تا مسئولین خیلی این قضیه را به صورت جدی پیگیری نکنند. دلایل پزشکی وجود دارد که گویا نوشیدن آب سخت در مدت زمان زیاد باعث سنگ کلیه، مشکلات گوارشی، سردرد و درد عضلانی می شود.

انواع سختی آب

  • سختی موقت (Temporary Hardner)
  • سختی دائمی (NoncarbonateHardner)

سختی آب موقت (Temporary Hardner)

سختی آب موقت را سختی آب کربناتی نیز می نامیم. این سختی دارای کلسیم کربنات و منیزیم همچنین PH بالا می باشد. برای از بین بردن سختی موقت آب را می جوشانند تا رسوبی از جنس کربنات تشکیل دهد. به همین دلیل سختی موقت می نامند.

سختی دائمی (NoncarbonateHardner)

این سختی به راحتی و با جوشاندن قابل از بین بردن نیست. آلاینده های موجود در این سختی شامل نیترات، سدیم و منگنز می باشند. همچنین یون های نمک نیز باعث سخت شدن دائمی آب می شود که استفاده از تبادل یونی رزینی قادر به حذف آن می باشد. معمولا برای کاهش سختی آب از سیستم های پیشرفته تصفیه آب یا افزودن مواد شیمیایی استفاده می شود.

مقدار سختی آب

مقدار سختی آب را با ابزاری به روش  کمپلکسومت اندازه می گیرند و واحد ان ppm می باشد. بین 0 تا 75 سبک، 75 تا 150 نسبتا سخت، 150 تا 300 سخت و بیشتر از 300 خیلی سخت می باشد.

ارسال نظر