مزایا و معایب آب شیرین کن

 

نمک زدایی با از بین بردن نمک و سایر مواد جامد از آب دریا یا آب شور ، آب شور را به آب آشامیدنی تبدیل می کند. اگرچه روند آب شیرین کنی قرنها پیش بوده است ، اما کارخانه های آب شیرین کن اجازه می دهد تا در دهه 1950 تصفیه آب در مقیاس بزرگ شروع شود. در سال 2002 ، 12.500 کارخانه نمک زدایی در 120 کشور 14 میلیون متر مکعب در روز آب آشامیدنی تازه تأمین کرده است. ظرفیت گیاهان نمک زدایی در سطح جهان تقریباً تا سال 2015 دو برابر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و مضرات استفاده از گیاهان نمک زدایی آب بخوانید.

مزایای آب شیرین کن

تامین آب شرب مورد نیاز

دستگاه تصفیه آب می توانند در مناطقی که منبع طبیعی آب قابل شرب وجود ندارد ، آب آشامیدنی را تأمین کنند. برخی از جزایر کارائیب تقریباً تمام آب آشامیدنی خود را از طریق گیاهان نمک زدایی دریافت می کنند و عربستان سعودی 70 درصد از آب شیرین خود را از طریق این فرآیند دریافت می کند. حتی در کشورهایی که آب شیرین فراوان است ، گیاهان نمک زدایی می توانند آب مناطق خشک تر یا در مواقع خشکسالی را تأمین کنند. به عنوان مثال ، ایالات متحده 6.5 درصد از منابع آب نمک زدایی جهان را استفاده می کند.

سلامت محیط زیست

آب شیرین شده معمولاً استانداردهای کیفیت آب را رعایت می کند یا از آنها فراتر می رود. گیاهان نمک زدایی آب همچنین می توانند فشار را بر روی منابع آب شیرین که از مناطقی که نیاز به محافظت داشته باشند کاهش دهد. با تصفیه آب اقیانوس ها و نه از بین بردن آن از منابعی که ممکن است زیستگاه گونه های در معرض خطر باشد، این اجساد مهم آب شیرین نیز می توانند حفظ شوند. علاوه بر این ، از بین بردن آب نمکی از اقیانوس ها می تواند باعث افزایش آگاهی مردم در مورد محافظت از این بدن از آب شود.

معایب آب شیرین کن

اثرات زیست محیطی

تأثیر محیط زیست یکی دیگر از مضرات گیاهان نمک زدایی آب است. دفع نمکی که از آب خارج می شود مسئله اساسی است. این تخلیه که به آب نمک معروف است ، می تواند شوری را تغییر داده و میزان اکسیژن موجود در آب را در محل دفع کاهش دهد ، استرس یا کشتن حیواناتی که به مقادیر بالاتر نمک استفاده نمی شوند. علاوه بر این ، فرایند نمک زدایی از مواد شیمیایی بی شماری از جمله کلر ، دی اکسید کربن ، اسید هیدروکلریک و ضد اسکالنتس استفاده می کند یا تولید می کند که در غلظت های بالا می توانند مضر باشند.

ارسال نظر