نقش آب در طعم غذاها

 

آب یکی از مؤلفه های اصلی آب آشامیدنی ، نوشیدنی ها و بیشتر مواد غذایی است. در این مطالعه ، تلاش شده است تا از خصوصیات منتخب آب برای به دست آوردن موارد زیر استفاده شود:

  • ارزیابی اثر متقابل آب با سایر مواد غذایی
  • کاربردهای خاصیت آب در فناوری غذایی
  • بحث در مورد تأثیر خواص آب بر روی مواد غذایی و نوشیدنی
  • مقایسه خواص آب با خواص مشابه مواد مشابه

این مطالعه نتیجه گیری عمده زیر را ارائه می دهد: خواص غیر معمول آب بیشتر به دلیل لحظه دو قطبی بالای آن ، ویژگی یونی جزئی پیوندهای کووالانسی O-H و پیوندهای هیدروژن گسترده. خصوصیات مختلف بسیاری از مواد غذایی به شدت با خواص مختلف آب در ارتباط است. بسته به در دسترس بودن آب و دما ، خاصیت محصولات غذایی تغییر می کند. تهیه آب آشامیدنی شرط لازم برای تولید هرگونه نوشیدنی و مواد غذایی بی خطر است. آب نقش مهمی در کیفیت ، طعم و ماندگاری مواد غذایی دارد. و آب در صنایع غذایی به عنوان سیال برای انتقال حرارت استفاده می شود. به عنوان واسطه ای برای تعدیل دما در فرآوری مواد غذایی. به عنوان حلال قندها ، نمکها ، ویتامین های محلول در آب و اسیدها. به عنوان یک عامل پراکنده برای اجزای غذایی آبدوست. به عنوان یک مرحله پراکنده برای محصولات امولسیون شده. یا به عنوان یک واکنش دهنده برای چندین واکنش در فرآوری مواد غذایی.

آب یک ماده مغذی در گروه های غذایی است: غلات ، گوشت ، لبنیات ، میوه و سبزیجات. مواد مغذی عمده مانند کربوهیدرات ها ، پروتئین ها ، ویتامین های محلول در آب و مواد معدنی از نظر آبگریزی هستند. بیشتر کربوهیدرات ها و پروتئین موجود در مواد غذایی توسط آب پلاستیک می شوند. بخشی از اجزای لیپید ، آبگریز هستند ، در حالی که بخش دیگری از اجزای لیپید و پروتئین ، آبگریز هستند و از اثر آبگریزی در یک محیط آبی تجربه می کنند.
آب با دیگر مؤلفه های غذایی با استفاده از تعامل های قطبی ، هیدروژن و آبگریز ارتباط برقرار می کند. این فعل و انفعالات خواص آب را تغییر می دهد.

آب نقش مهمی در زمینه کشاورزی ، مواد غذایی و علوم خوراک ، فناوری و مهندسی دارد. آب اجزای اصلی آب آشامیدنی ، نوشیدنی ها و بیشتر مواد غذایی است. میزان آب میوه های تازه ، سبزیجات ، گوشت و غذاهای دریایی از 50٪ بیشتر است. آب به عنوان یک وسیله مناسب برای پخت غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ، بخار یک محیط کار اصلی گرما (به عنوان خوراک دیگ بخار) و مهندسی انرژی در فرآوری مواد غذایی است. در زنجیره های غذایی ، آب فقط یک وسیله برای واکنش نیست ، بلکه یک ماده فعال نیز برای کنترل واکنش ها ، بافت مواد غذایی و رفتارهای جسمی و بیولوژیکی است. مواد غذایی ممکن است رطوبت محیط را از بین ببرد یا رطوبت محیط را در حین ذخیره از دست بدهد.


ارسال نظر