فیلتر uv

تصفیه آب با فیلتر (UV)

 

تصفیه آب ماوراء بنفش موثرترین روش برای ضد عفونی باکتری ها از آب است. پرتوهای فرابنفش (UV) به عوامل بیماری زا مضر در آب منزل شما نفوذ می کنند و با حمله به هسته ژنتیکی آنها (DNA) میکروارگانیسم های بیماری زا را نابود می کنند. این در از بین بردن توانایی تولید مثل آنها بسیار کارآمد است. ضد عفونی کردن آب شما با نور ماوراء بنفش بسیار ساده ، مؤثر و از نظر محیط زیست بی خطر است. سیستم های اشعه ماوراء بنفش 99.99٪ میکروارگانیسم های مضر را بدون افزودن مواد شیمیایی یا تغییر طعم و بو آب شما از بین می برد. تصفیه آب UV معمولاً با اشکال دیگر تصفیه مانند سیستم اسمز معکوس یا فیلترهای بلوک کربن استفاده می شود.

تصفیه شیمیایی


سیستم های اشعه ماوراء بنفش وسیله ای مؤثر برای ضد عفونی آب برای محل استفاده مسکونی از ورودی برای کمک به ضدعفونی کردن کل خانه است. سیستم های اشعه ماوراء بنفش به صاحبان خانه که ممکن است به هر گونه E.coli ، cryptosporidium ، giardia یا هر نوع دیگر باکتری و ویروس موجود در آب شک کنند ، بسیار توصیه می شود. توصیه نمی شود از کلر یا سایر مواد شیمیایی برای ضد عفونی کردن آب مانند دارندگان چاه های خصوصی استفاده کنید ، زیرا به دلیل فرآورده های سمی که ایجاد می کنند. مهم است که از نوشیدن هرگونه آب که به طور بالقوه آلوده به باکتری ها باشد ، خودداری کنید تا خود را از هرگونه بیماری باکتریایی ناشی از آب محافظت کنید.

مزایای تصفیه فیلتر (UV)

  • فاقد مواد شیمیایی: تصفیه اشعه ماوراء بنفش (UV) از هیچ ماده شیمیایی مانند کلر استفاده نمی کند و هیچ مضراتی برای محصولات به جا نمی گذارد.
  • بدون تاثیر در رنگ و بو: UV هیچ طعم و بوی شیمیایی به آب نمی دهد.
  • بسیار مؤثر: یکی از مؤثرترین روشها برای از بین بردن میکروبهای ایجادکننده بیماری با از بین بردن 99.99٪.
  • به انرژی بسیار کمی احتیاج دارد: از همان انرژی که برای لامپ 60 وات استفاده می کند ، استفاده می کند.
  • تعمیر و نگهداری کم: نوع سیستم را تنظیم و فراموش کنید ، فقط سالانه لامپ UV را تغییر دهید.

محدودیت های فیلتر (UV)

تصفیه ماوراء بنفش به خودی خود برای تصفیه آب به منظور دستیابی به آب آشامیدنی کافی نیست. این امر به این دلیل است که اشعه ماوراء بنفش فقط برای تصفیه باکتری ها و ویروس ها موثر است. نور UV برای از بین بردن آلاینده هایی مانند کلر ، فلزات سنگین و VOC (ترکیبات ارگانیک فرار) کار نمی کند. سیستم های UV اغلب با سیستم Reverse Osmosis جفت می شوند تا یک فرآیند کامل تصفیه را برای ایمن ترین آب آشامیدنی فراهم کنند.

ارسال نظر