همه می دانیم که حدود 70 درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده است ولی تنها 3 درصد از این مقدار قابل آشامیدن است.جهان امروز با معضل کم آبی رو به رو است زیرا منابع آب شیرین رو به اتمام است.بر اساس آمار های جهانی حدود 40 درصد کشور های  دنیا از بحران کم آبی رنج می برند. این کشور ها که نیمی از جمعیت جهان را دارا هستند در خاورمیانه،آسیای جنوب شرقی،شمال آفریقا، و استرالیا قرار دارند. مصرف بی رویه و نادرست، آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی، کمبود بارش به خصوص در مناطق گرمسیر و بیابانی همه عواملی است این بحران را به وجود آورده است.اما آیا کلیدی وجود دارد که بتواند این قفل  اساسی  را باز بکند؟ آیا نمک زدایی و تصفیه منابع آب دریایی شرایط را بهتر می کند؟

دستگاه آب شیرین کن و نمک زدایی

دستگاه آب شیرین کن همانطور که از نامش پیداست با استفاده از تبخیر و تقطیر شوری آب را می گیرد و آن را برای مصارف خانگی و کشاورزی خالی از نمک می کند.  فرآیند استخراج آب شیرین از آب شور را آب شیرین کردن می گویند. آبی که توسط این دستگاه ها نمک زدایی می شوند برای آشامیدن مانعی ندارند. ساخت و ساز این دستگاه ها کمک زیادی به رفع مشکل کم آبی نموده همچنین کشور هایی مثل ایالات متحده، عربستان سعودی و امارات متحده عربی با اسفاده از این زیر ساخت ها توانسته اند منابع آب شیرین خود را تغذیه کنند.

تاریبخچه پیدایش آب شیرین کن

ایده ی شیرین کردن آب برای اولین بار توسط ارسطو در قرن چهارم میلادی مطرح گردید.او بر این باور بود که تقطیر روش مناسبی برای تصفیه آب به حساب می آید. با گذشت زمان و پیشرفت فناوری و ماشین آلات در سال 1940 اولین دستگاه آب شیرین کن برای مصارف یگان های نظامی در مناطق جنگی ساخته شد.

شایان ذکر است که در دهه 90 میلادی دستگاه های چند مرحله ای با گنجایش 10 میلیون متر مکعب در روز نصب گردید.

مهمترین روش های شیرین سازی آب

  • اسمز معکوس
  • الکترودیالیز
  • اسمز مستقیم
  • تقطیر

به صورت کلی تقطیر یا  برای تفکیک و جداسازی انواع مواد شیمیایی استفاده می شود. نقش اصلی دستگاه تقطیر در صنعت آب شیرین کن جداکردن آب شیرین از آب نمک می باشد.

جوشش و تبخیر از رایج ترین متد های شرین سازی آب است ماشین تقطیر آب را می جوشاند و بخاری تولید می نماید که آب نهایی از چگالش این بخار بدست می آید.

از سوی دیگر این روش سهم بزرگی در صنعت نمک زدایی داشته و کشور های عربی حوزه خلیج فارس به شیوه تقطیر منابع را شیرین می کنند.

فرآیند تقطیر نسبت به روش غشایی بسیار کارآمد تر می باشد و آب خالص تری فرآوری می شود.روش های متنوع تقطیر آب دریا